Zaproszenie na konferencję

Szanowni Państwo,

W imieniu władz i społeczności Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego zapraszamy Państwa do udziału w przyszłorocznej I Warszawskiej Konferencji Geograficznej „Geografia wobec wyzwań – współczesność, przyszłość, interdyscyplinarność”, która odbędzie się w dniach 19-21 września 2024 na WGSR UW w Warszawie. Celem konferencji jest zorganizowanie nowej przestrzeni do spotkań dla osób z całej Polski, związanych z geografią, biorących aktywny udział w badaniach naukowych i rozwoju naszej dyscypliny w kraju i za granicą. Zaproszenie kierujemy głównie do tych z Państwa, którzy swoją pracę naukową postrzegają jako odpowiedź na najpoważniejsze wyzwania stojące dziś przed geografią, szukając nowych sposobów na badanie dynamicznej współczesności, próbując okiełznać wyzwania przyszłości, a także działając na płaszczyznach, w których różne subdyscypliny przenikają się ze sobą, wypracowując nowoczesne rozwiązania. Z jednej strony chcielibyśmy stworzyć platformę wymiany doświadczeń i pomysłów, które stanowią remedium na współczesne i przyszłe wyzwania geografii, a z drugiej przedstawić naszą dyscyplinę jako jedną z bardziej interdyscyplinarnych w całej konstelacji nauk.

W oddzielnym komunikacie poinformujemy Państwa o szczegółach dotyczących przesyłania zgłoszeń, jednak już teraz zachęcamy do zarezerwowania sobie powyższego terminu. Prosimy również o rozesłanie poniższego zaproszenia do wszystkich, których uznają Państwo za zainteresowanych tematyką Konferencji. Jesteśmy otwarci nie tylko na Geografki i Geografów, ale także na osoby z pogranicza naszej dyscypliny i spoza niej, działających w szeroko rozumianym otoczeniu geografii.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

W imieniu Zespołu Organizatorów

dr Krzysztof Górny (krzysztofgorny@uw.edu.pl)

W imieniu Rady Naukowej Konferencji

prof. dr hab. Marcin W. Solarz

W imieniu władz Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW

prof. dr hab. Maciej Jędrusik

Specjalna oferta dla nauczycieli!

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli do udziału w Warszawskiej Konferencji Geograficznej! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy wyjątkową ofertę: uczestnictwo w konferencji jako słuchacz w cenie […]